Aktuális!

 

Debreceni Csali HE. horgászversenyei 2022. évben

----------------------------------------

 

 

 

Ágyak, székek, hálózsákok
Ágyak
Kiegészítők
Székek
Hálózsák
Forgók,kellékek, aprócikkek
Ajándék tárgyak
Orsók
Harcsázó
Univerzális
Match
Multiplikátor
Feeder
Harcifékes
Bolognai
Pergető
Legyező
Hátsófékes
Távdobó
Elsőfékes
Léki
Nyeletőfékes
Bottartók, rood pod
Görgők
Bottartók
Rood Pod kiegészítők
Rood Pod
Damilok, zsinórok, előkék
Monofil pontyozó
Bojlis előke
Feeder
Fonott
Előke
Pergető
Match
Távdobó
Csónak, csónak motor,etető hajó
ÚJ TERMÉK !
Táskák, botttartók, zsákok
Etetőanyagok
SpecialMix
BetaMix
Haldorádó
Bázis Mix
Fluo Energy
Standard
Gold Feeder verseny
Junior
Fermentix
TopMethod
TímárMix
MarosMix
Basic
BETAINOS
Special
EA Record 2000
Extra
XXL
Úszók
Ólmok, etető kosarak
Etető kosarak
Ólmok
Gyártók
Lámpák
Fejlámpák
Kézilámpák
Camping lámpák
Adalék, aroma, dip
SpecialMix
BigCarp
MarosMix
SBS
CarpZoom
Haldoradó
Aromák
Dipek
CarpAcademy
Van den Eynde
Horogcsalik
Konzerv horogcsalik, kukoricák
Techno csalik
Száraz horogcsali
Horog paszták
Műanyag csalik
Havi akciók
Sátrak, ernyők
Sátrak
Ernyők, sátras ernyők
Sátor kiegészítők
Ruházat
Nadrág, póló, mellény
Csizma, bakancs, papucs
Sapkák
Kesztyű, zokni
Napszemüveg
Esőruha, Thermo ruha
Botok
Feeder
Spod
Pergető
Harcsázó
Rakós
Surf
Léki
Legyező
Teleszkópos
Match
Drop Shot
Bojlis
Bolognai
Spicc
Dobozok, ládák
Horgok
Bojlis
Szakáll nélküli
Előkötött
Békés halas
Kétágú
Bojlis előkötött
Egyágú rablós
Horogélező
Háromágú
AKCIÓ
Kapásjelzők
Egyéb
Elektromos
Bojlik, pelletek
CarpAcademy
Tímár
SBS
CarpZoom
Dynamite baits
Haldorádó
Pellet
Bojli
Merítő, haltartó hálók, pontymatracok
Merítő nyél
Merítő fejek és kellékei
Pontymatrac
Merítő hálók, mérő hálók
Haltartó hálók
Magvak, magmixek
CarpZoom
MarosMix
Haldoradó
Műcsalik
Plasztik csalik
Villantók
Ottó bácsi villantói
Speciális/egyéb műcsalik
Woblerek
Norizi
Yo-Zuri
Frenetic

Kosár

A kosár üres

 

Röviden

                                                                                  -Tájékoztató az állami horgászvizsgáról

- Horgász vizsga tananyag

- Horgász vizsga időpontok 2018

- Fogási naplók leadási határideje 

2018. február 28.    

 

 

PV TV

 

Hogy, mi a horgászat?

 

Szolunáris tábla 2022.

 

Facebook

 

Túrista állami jegy

Egy felületen megtalál mindent,

ami a 90 napos

turista állami horgászjegy

kiváltásához szükséges!

- állami turista horgászjegyhez

szükséges tananyag

- online kitölthető vizsga

- horgászjegy igénylése

- bankkártyás fizetés

 
 
 

Jó tudni

 TÉLI ÜNNEPEK

katt a képre

Hírek

Horgászjegyek és más egyebek…

 A Bakony Balaton Horgászszövetség honlapján olvastuk az alábbi közérdeklődésre számot tartó anyagot melyhez mi is csatlakoznánk több olvasónk kérésének eleget téve, akik a megszűnt „fehérjegyről” érdeklődnek.

 

 

 

 ,

Az év eleji horgászjegyváltási dömping közepette megszaporodtak az állami horgászjegy kiváltásával kapcsolatos kérdések. Tapasztalataink szerint azon horgászok körében (velük kapcsolatban) nagyobb a bizonytalanság, akik rövidebb, hosszabb ideig szüneteltették a horgászatot.  Lássuk tehát a helyes eljárást.

A Halászatról és a horgászatról szóló 1997:XLI. tv.  20. § (2) bek. rendelkezése szerint “Állami horgászjegyet az a személy kaphat, aki rendelkezik horgászvizsgával, vagy az előző évi horgászjegyét bemutatja, horgászszervezeti tagságát igazolja, és fogási naplóját leadja. A horgászvizsgát a halászati hatóság által kiadott vizsgabizonyítvánnyal, más országban tett vizsgát pedig az erről kiállított okirattal kell igazolni.”

Az idézett előírás szerint tehát az állami horgászjegy kiváltásának három feltétele van. Állandó feltétel a horgászszervezeti – magyarul: egyesületi – tagság megléte. A kezdő horgászok kivételével szintén állandó törvényi feltétel a fogási napló leadása! Harmadikként pedig egy vagylagos feltétel következik, vagy a horgász vizsgabizonyítvány, vagy az előző évi horgászjegy bemutatása. Itt a kulcsrészlet az “előző évi horgászjegy”. Tehát nem egy valamikori, hanem konkrétan a kiváltási évet megelőző évre szóló horgászjegy megléte a követelmény. Tehát aki akár csak egy évig megszakítja a horgászatot, az a kihagyás után már kizárólag a vizsgabizonyítványa bemutatásával válthatja ki az állami horgászjegyet. Akinek nincs meg, vagy egyáltalán nincs vizsgabizonyítványa, annak bizony új vizsgát kell tennie.

A fenti utolsó mondathoz egy rövid magyarázat és egy gyakorlati jótanács kívánkozik.

A magyarázat: Kiknek nincs horgászvizsgájuk? Azoknak a ma már bizony idősebb horgászoknak, akiknek az igazolványában a jelenlegi rendelkezések bevezetésekor a “Horgászismeretekből beszámolt” bebélyegzés szerepelt. Ők egyszeri felmentést kaptak az állami horgászvizsga letétele alól.

A jótanács: célszerű szakítani azzal a nem ritka gyakorlattal, hogy a horgász minden “papírját”, így a vizsgabizonyítványát is az igazolványában tartja. Ennek elvesztése, megsemmisülése esetén nem marad bizonyíték a horgászvizsga abszolválásáról. Márpedig a vízbe esett és ott véglegesen elmerült vagy csak simán elvesztett igazolványok száma nem kevés. A vizsgabizonyítvány a sublótfiókban jobb helyen van.

Ami az úgynevezett „fehérjegye”t illeti: Nekem is csak részinformációim vannak. Állítólag nem tudtak megegyezni az ebben érdekelt felek. Legutóbb a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. a Haltermelők Országos Szövetsége és Terméktanácsa és a Magyar Országos Horgász Szövetség adta ki ezeket a jegyeket. Az elmúlt évben jelentős változások történtek, kikerült a Mohosz kötelékéből a Tisza-tó, átalakult a Haltermelők Szövetsége. A jelenleg érdekelt felek összeültek, tárgyaltak, nem jutottak dűlőre első körben. Ezt követte egy második megbeszélés, amelyen a Ráckevei-Dunaági Szövetség, a Tisza-tó a Balaton és a Mahal (korábban Haltermosz) vezetői jelentek meg, és nem tudtak megegyezni. Amennyire én tudom, korábban a fehérjegyek árbevétele úgy oszlott meg, hogy a Mohosznak járt 50%, a Balatonnak 27,3%, a Haltermosznak 22.7%.

A hírek szerint az első megbeszélésen a Mohosz vezetése (választmánya?) ragaszkodott a korábbi 50%-hoz annak ellenére, hogy a Tisza-tó kikerült a Mohosz hatásköréből- ez nyilván kiverte a biztosítékot az érintett Tisza-tavi vezetésnél, de mások is úgy gondolták, hogy ez így nem tisztességes. A Tisza-tó ügye korábban is nagy vihart kavart, a végleges bírósági döntés, amelyre majdnem egy évtizedet kellett várni rámutatott a Mohosz kompromisszum képtelenségére, a már régen nem tartható „erőből diktálunk” felfogására. A Tisza-tó esetében jól látható-, hiszen eltelt egy esztendő,- hogy mekkora változások történtek ott. Az új tulajdonos nem diktál, hanem szolgáltat! Érdemes megnézni például színvonalas honlapukat, amelyből mindenki naprakész lehet a tóra vonatkozó fontos információk tekintetében. Hosszú távra terveznek fokozottan együtt működnek a vízirendészettel, a rendőrség más szervezeti egységeivel, a vízügyi-, természetvédelemi- és környezetvédelemi hatóságokkal, a horgászegyesületekkel, horgász érdekvédelmi szervezetekkel, a polgárőrséggel és a társadalmi halőri csoportokkal, stb.

Nem látnak el érdekvédelmi feladatokat, azokat a horgászegyesületekre bízzák természetesen együttműködve velük. Fontos, hogy az egyesületekkel történt egyeztetések alapján a vezetés lehetővé teszi, hogy az egyesületek által delegált tagok a teljes haltelepítési folyamatban részt vegyenek. Halmentést csak a törvény által előírt esetekben a telepítéssel megegyező gyakorlatot követve hajtanak végre. A halgazdálkodás területén is módosítottak a korábbi gyakorlaton. A társaság 2000-ben, a halászati hasznosítási pályázatában olyan haltelepítési tervet adott be, amely a ciánkatasztrófa következményeinek csökkentését célozta. Ezért új haltelepítési tervet dolgoztak ki, amelyben továbbra is meghatározó a ponty mennyisége, azonban ebből a halfajból csak két- és háromnyaras példányokat terveznek telepíteni. A tervben ragadozó halak is szerepelnek, süllő, csuka és harcsa ivadékok kihelyezése.  Visszatérve a „fehér jegyre”.  A második megbeszélés sem hozott eredményt, akkor már a Balaton vezetése is úgy gondolta, hogy abban a formában számukra az együttműködés nem elfogadható. Valószinüleg az történt, hogy miután a Mohosz elbukta a Tisza-tavat, új helyzet állott elő, ahol a megegyezésre amúgy kész partnerek megkérdezték, hogy milyen alapon követel a Mohosz 50%-ot, és nyilván az is szóba került, mert szóba kellett kerülnie, hogy ki mekkora területtel bír, az érintett vizek hogy vannak telepítve, milyenek a halfogási eredmények stb.

Szomorú, hogy nem lesz az idén ilyen jegy, mert a vándorhorgászok jóval több pénzt lesznek majd kénytelenek kifizetni, hogy passziójuknak hódolhassanak. Az már csak hab a tortán hogy mindezt köszönhetik Országos Szövetségüknek, amely a tárgyalások elején diktálni próbált, nem véve tudomásul, hogy a korábbi helyzet jelentősen megváltozott.

Meggyőződésem, hogy egy év múlva, ha lesz ebben az ügyben tanácskozás, minden résztvevő belátja, hogy szükség van életszerű, a mások érdekeit is tiszteletben tartó korrekt megállapodásra. Mert az nem lehet, hogy továbbra is az ostobaság, a hatalmi gőg a kompromisszum képtelenség győzzön a horgászérdek fölött!

Zákonyi Botond

forrás: PVTV