Aktuális!

 

Debreceni Csali HE. horgászversenyei 2022. évben

----------------------------------------

 

 

 

Táskák, botttartók, zsákok
Bottartók, rood pod
Bottartók
Görgők
Rood Pod kiegészítők
Rood Pod
Ágyak, székek, hálózsákok
Ágyak
Székek
Kiegészítők
Hálózsák
Damilok, zsinórok, előkék
Feeder
Monofil pontyozó
Bojlis előke
Előke
Fonott
Match
Távdobó
Pergető
ÚJ TERMÉK !
Csónak, csónak motor,etető hajó
Ajándék tárgyak
Orsók
Harcsázó
Multiplikátor
Univerzális
Match
Pergető
Feeder
Harcifékes
Bolognai
Legyező
Nyeletőfékes
Távdobó
Elsőfékes
Léki
Hátsófékes
Forgók,kellékek, aprócikkek
Úszók
Adalék, aroma, dip
SpecialMix
BigCarp
CarpZoom
MarosMix
SBS
Van den Eynde
Haldoradó
Aromák
Dipek
CarpAcademy
Ólmok, etető kosarak
Etető kosarak
Ólmok
Gyártók
Havi akciók
Etetőanyagok
BetaMix
SpecialMix
Haldorádó
Bázis Mix
Fluo Energy
Standard
Junior
Gold Feeder verseny
Fermentix
TopMethod
TímárMix
MarosMix
BETAINOS
Basic
EA Record 2000
Special
Extra
XXL
Horogcsalik
Techno csalik
Konzerv horogcsalik, kukoricák
Száraz horogcsali
Horog paszták
Műanyag csalik
Lámpák
Fejlámpák
Kézilámpák
Camping lámpák
Sátrak, ernyők
Sátrak
Ernyők, sátras ernyők
Sátor kiegészítők
Dobozok, ládák
Bojlik, pelletek
CarpAcademy
Tímár
SBS
CarpZoom
Dynamite baits
Haldorádó
Pellet
Bojli
Horgok
Szakáll nélküli
Előkötött
Bojlis
Kétágú
Bojlis előkötött
Békés halas
Háromágú
Egyágú rablós
Horogélező
AKCIÓ
Magvak, magmixek
CarpZoom
MarosMix
Haldoradó
Botok
Feeder
Pergető
Spod
Harcsázó
Rakós
Léki
Legyező
Teleszkópos
Surf
Bojlis
Drop Shot
Bolognai
Spicc
Match
Merítő, haltartó hálók, pontymatracok
Merítő nyél
Pontymatrac
Merítő fejek és kellékei
Haltartó hálók
Merítő hálók, mérő hálók
Kapásjelzők
Egyéb
Elektromos
Ruházat
Csizma, bakancs, papucs
Nadrág, póló, mellény
Sapkák
Kesztyű, zokni
Napszemüveg
Esőruha, Thermo ruha
Műcsalik
Plasztik csalik
Villantók
Ottó bácsi villantói
Speciális/egyéb műcsalik
Woblerek
Norizi
Yo-Zuri
Frenetic

Kosár

A kosár üres

 

Röviden

                                                                                  -Tájékoztató az állami horgászvizsgáról

- Horgász vizsga tananyag

- Horgász vizsga időpontok 2018

- Fogási naplók leadási határideje 

2018. február 28.    

 

 

PV TV

 

Hogy, mi a horgászat?

 

Szolunáris tábla 2022.

 

Facebook

 

Túrista állami jegy

Egy felületen megtalál mindent,

ami a 90 napos

turista állami horgászjegy

kiváltásához szükséges!

- állami turista horgászjegyhez

szükséges tananyag

- online kitölthető vizsga

- horgászjegy igénylése

- bankkártyás fizetés

 
 
 

Jó tudni

 TÉLI ÜNNEPEK

katt a képre

Címlap

Nem tudja, hogyan horgászhat az idén? - Ezt kell elolvasnia

Olvasóink értékelése:  / 0
ElégtelenKitűnő 

Legkésőbb februártól várhatóan minden állami tulajdonú horgászvízre kiválthatják idei állami és területi jegyeiket a horgászok. Addigra ugyanis a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) végrehajtja a csaknem 700 nyilvántartott állami halgazdálkodási vízfelületet érintő hasznosítási változtatásokat, amelyek lényege, hogy e vízterületek kezelői 2016-tól döntően horgászszervezetek lettek. Az idén egységes állami horgászokmányt hoztak forgalomba, amely az eddigi állami horgászjegyet és a fogási naplót is tartalmazza. Az új állami horgászjegy nem drágul, a MOHOSZ pedig azt kérte tagszervezeteitől, hogy az idén lehetőleg ne emeljék a területi jegyek árait sem.

December 31-én kötötte meg a MOHOSZ és a Földművelésügyi Minisztérium (FM) azokat a szerződéseket, amelynek értelmében az idéntől a MOHOSZ kapta meg 15 évre a legtöbb állami tulajdonban lévő, nyilvántartott halgazdálkodási vízterület haszonbérleti jogosítványait – közölte az agrárszektor.hu-val Szűcs Lajos, a MOHOSZ elnöke. A változtatás azt jelenti, hogy mostantól a MOHOSZ, illetve tagszervezeti és azok tagegyesületei hasznosíthatják e vízterületeket.

Tavaly jártak le a 15 éves szerződések

Összesen csaknem 700 nyilvántartott állami vízterület van az országban, amelyek zömére éppen 2015. december 31-én jártak le a még 2000-ben kötött, 15 éves előző hasznosítási szerződések. Időközben azonban a 2013-ban elfogadott halgazdálkodási törvény kimondta, hogy a természetes vizeken a horgászati célú hasznosítást kell előtérbe helyezni a halászattal szemben. A haszonbérleti ciklus lejártával e vizek közül az elsődlegesen horgászati céllal hasznosított területek kezelését lehetőleg mindenhol a horgászszervezeteknek kell átvenniük.

Nincs betiltva teljesen a halászat

A törvényi szabályozás nem a teljes halászatot, hanem a kereskedelmi halászatot tiltotta be. Így más célú halászatra továbbra is lehetőség van, ha az indokolt. Ilyen lehet például az állományfelmérő, az ökológiai vagy az idegenhonos halakat gyérítő szelektív halászat.

Haszonbérlet, alhaszonbérlet

A nyilvántartott állami vízterületek nagyobb részét eddig is horgászszervezetek kezelték, a többi pedig halászati, illetve vegyes hasznosítású volt – tette hozzá Szűcs Lajos. E vizeken – egy tavalyi törvénymódosítás után, úgynevezett kijelölési eljárással – a MOHOSZ kapta meg a haszonbérleti jogot, így a most már egységesen kezelt vizeket a szövetség koordinálásával mindenhol horgászszervezetek hasznosítják majd. A MOHOSZ ugyanis a megszerzett haszonbérleti jogot a legtöbb helyen heteken belül alhaszonbérleti konstrukcióban továbbadja horgászszervezeteknek. A szövetség ugyanannyi díjat kér, mint amennyit maga is fizet.


Kétféle alhaszonbérleti szerződés

Az elnök tájékoztatása szerint a MOHOSZ kétféle alhaszonbérleti szerződést köt a horgászati hasznosítókkal. Létezik egy olyan megállapodás, amelyet a szövetség közvetlenül létesít horgászszervezetekkel, míg a másik típusú alhaszonbérleti szerződést 28 területi szövetségével, illetve azok társulásaival - a legnagyobb vizekre - köti meg. Ha egy-egy horgászegyesület tagja a MOHOSZ területi szövetségének és eddig is megfelelően hasznosította az adott vízterületet, az alhaszonbérleti szerződések megkötése után szinte „automatikusan” jogosulttá válik egy-egy adott vízterület kezelésének folytatására.

Horgászegyesületeken keresztül hasznosít a MOHOSZ

A MOHOSZ a csaknem 700 vízterület nagy részét a területi szövetségek horgászegyesületein keresztül hasznosítja majd, és velük január eleje óta folyamatosan egyezteti, illetve írja alá az alhaszonbérleti szerződéseket – mondta az agrárszektor.hu-nak Szűcs Lajos. Ez azt is jelenti, hogy a MOHOSZ-nak összeségében várhatóan több száz szerződést kell kötnie.

Hol lehetnek változások?

Mivel a vizek nagy része eddig is horgászati hasznosításban volt, a legtöbb helyen a vízterületek kezelésében nem lesz változás a hasznosítási átszervezések ellenére sem. Új hasznosítókat többnyire ott kell keresni, ahol a vízterületek mostanáig halászati kezelésben voltak. Több esetben azonban az eddigi halászati hasznosítóknak is voltak horgászati tagszervezeteik, így az idéntől ez utóbbiak vehetik át az érintett vízterületek kezelését, ha a Magyar Országos Horgász Szövetség tagjai, illetve új tagként most belépnek a MOHOSZ-ba.

Új állami horgászokmányt kreáltak

Abban nem lesz változás, hogy a horgászok ezután is érvényes állami horgászjeggyel és területi jeggyel horgászhatnak. Az állami horgászjegy azonban  - hat különféle dokumentum összevonásával - az idéntől 48 oldalas, egységes okmánnyá alakult át, amely a fogási naplót is tartalmazza. Az állami jegy tulajdonképpen a fogási napló első oldalává vált, a napló utolsó, kivehető oldala pedig a horgászegyesületi tagváltásra, illetve az eddig külön dokumentumokon kért, különböző nyilatkozatok helyettesítésére szolgál. A napló továbbra is tartalmaz egy naptárat, amelyben a horgászat megkezdését naponta kötelezően jelölni kell.

Mikortól lehet megvenni az idei jegyeket?

Az egységes állami horgászokmányt mostantól közvetlenül a MOHOSZ tagszervezetei forgalmazzák majd. Szűcs Lajos szerint az okmány január közepétől már elérhető lesz a MOHOSZ tagszervezeteinél, illetve a tagszervezetek horgászegyesületeinél, amelyek az alhaszonbérleti szerződések megkötésével megkezdhetik a területi jegyek forgalmazását is. Mivel sok helyen a hasznosító nem változik, többnyire nem kell új területijegy-típusokat kialakítani, így a kinyomtatás után az idei területi jegyek értékesítése is megindulhat legkésőbb január 31-től. Az elnök szerint január végéig akár már azokon a vízterületeken is lehetnek területi jegyek, ahol új hasznosítót kellett kijelölni és új területi jegyformátumot kell kialakítani. A január 31-i dátum azért fontos, mert a tavalyi állami jegyek addig érvényesek. Január 31-ig tehát lehet horgászni az elmúlt évi állami jegyekkel, bár a horgászok addig a kifogott őshonos halakat nem vihetik el, hanem csak az idegenhonosokat tarthatják meg.


Milyen jegyárakra lehet számítani?

Az egységes állami horgászokmány 2200 forintba kerül majd, így azért összességében ugyanannyit kell fizetni, mint tavaly, amikor az állami horgászjegy 2000 forintba, a külön fogási napló 200 forintba került. Várhatóan érdemben nem drágulnak a területi horgászjegyek sem, mivel a MOHOSZ – tette hozzá Szűcs Lajos – azt kérte tagszervezeteitől, hogy az idén lehetőleg ne emeljenek árakat, illetve azon jegyeknél is csak minimális legyen a drágítás, ahol növekedett a horgászható vízterület. A MOHOSZ egyébként most fő szabály szerint 15 évre adja alhaszonbérletbe az egyes vízterületeket, de olyan határozatot is hozott, hogy egy év múlva felülvizsgálhatja döntését. Ennek nyomán pedig elvonhatják a hasznosítási jogot azoktól a horgászszervezetektől, amelyek nem az alhaszonbérleti szerződés szerinti vállalásoknak megfelelően kezelnek egy-egy vízterületet.

A Tisza-tó kivétel a szabályozás alól

Az általános szabályozás alól ma még néhány állami vízterület kivételt képez, mint amilyen például a több mint 100 négyzetkilométeres Tisza-tó. Itt ugyanis a vízhasznosítási jogot 2010-ben kapta meg a zömmel önkormányzati tulajdonban lévő Tisza-tavi Sporthorgász Nonprofit Kft., amely egyébként korábban perben állt a MOHOSZ-szal. Itt tehát a vízhasznosítási megállapodás 2015-ben nem járt le, hanem további kilenc évig érvényben marad.

Balaton, Tisza-tó: maradnak az eddigi hasznosítók

Szűcs Lajos tájékoztatása szerint a MOHOSZ az ügyben már egyeztetett a Tisza-tavi Nonprofit Kft.-vel, amely várhatóan úgynevezett speciális jogállású tagként lép majd be a MOHOSZ-ba, így az új konstrukcióban továbbra is a Tisza-tó vízhasznosítója marad. Tavaly december közepén ugyancsak speciális jogállású taggá vált a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. is, amely ezután is a különleges rendeltetésűvé nyilvánított Balaton vízkezelője lesz.

forrás:agrarszektor.hu