Aktuális!

 

Debreceni Csali HE. horgászversenyei 2022. évben

----------------------------------------

 

 

 

Ajándék tárgyak
Csónak, csónak motor,etető hajó
Orsók
Harcsázó
Match
Univerzális
Multiplikátor
Bolognai
Harcifékes
Feeder
Pergető
Legyező
Léki
Elsőfékes
Távdobó
Nyeletőfékes
Hátsófékes
ÚJ TERMÉK !
Ágyak, székek, hálózsákok
Ágyak
Székek
Kiegészítők
Hálózsák
Táskák, botttartók, zsákok
Forgók,kellékek, aprócikkek
Damilok, zsinórok, előkék
Bojlis előke
Monofil pontyozó
Feeder
Előke
Fonott
Pergető
Távdobó
Match
Bottartók, rood pod
Bottartók
Görgők
Rood Pod kiegészítők
Rood Pod
Gyártók
Etetőanyagok
BetaMix
SpecialMix
TímárMix
Haldorádó
Fluo Energy
Standard
Bázis Mix
Gold Feeder verseny
Junior
TopMethod
Fermentix
MarosMix
BETAINOS
Basic
EA Record 2000
Special
Extra
XXL
Adalék, aroma, dip
BigCarp
SpecialMix
MarosMix
SBS
CarpZoom
Van den Eynde
Haldoradó
Aromák
Dipek
CarpAcademy
Lámpák
Fejlámpák
Kézilámpák
Camping lámpák
Horogcsalik
Techno csalik
Konzerv horogcsalik, kukoricák
Száraz horogcsali
Műanyag csalik
Horog paszták
Sátrak, ernyők
Sátrak
Ernyők, sátras ernyők
Sátor kiegészítők
Ólmok, etető kosarak
Etető kosarak
Ólmok
Úszók
Havi akciók
AKCIÓ
Botok
Spod
Feeder
Harcsázó
Pergető
Rakós
Léki
Surf
Legyező
Teleszkópos
Match
Bolognai
Bojlis
Spicc
Drop Shot
Bojlik, pelletek
CarpAcademy
Tímár
SBS
CarpZoom
Haldorádó
Pellet
Bojli
Dynamite baits
Kapásjelzők
Egyéb
Elektromos
Merítő, haltartó hálók, pontymatracok
Merítő nyél
Pontymatrac
Merítő fejek és kellékei
Haltartó hálók
Merítő hálók, mérő hálók
Ruházat
Csizma, bakancs, papucs
Nadrág, póló, mellény
Sapkák
Kesztyű, zokni
Napszemüveg
Esőruha, Thermo ruha
Horgok
Szakáll nélküli
Előkötött
Bojlis
Békés halas
Kétágú
Bojlis előkötött
Horogélező
Háromágú
Egyágú rablós
Dobozok, ládák
Magvak, magmixek
CarpZoom
MarosMix
Haldoradó
Műcsalik
Plasztik csalik
Villantók
Ottó bácsi villantói
Speciális/egyéb műcsalik
Woblerek
Norizi
Yo-Zuri
Frenetic

Kosár

A kosár üres

 

Röviden

                                                                                  -Tájékoztató az állami horgászvizsgáról

- Horgász vizsga tananyag

- Horgász vizsga időpontok 2018

- Fogási naplók leadási határideje 

2018. február 28.    

 

 

PV TV

 

Hogy, mi a horgászat?

 

Szolunáris tábla 2022.

 

Facebook

 

Túrista állami jegy

Egy felületen megtalál mindent,

ami a 90 napos

turista állami horgászjegy

kiváltásához szükséges!

- állami turista horgászjegyhez

szükséges tananyag

- online kitölthető vizsga

- horgászjegy igénylése

- bankkártyás fizetés

 
 
 

Jó tudni

 TÉLI ÜNNEPEK

katt a képre

Címlap

Módosult a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet

Olvasóink értékelése:  / 0
ElégtelenKitűnő 

Módosult a halgazdálkodás és a halvédelem egyes szabályainak megállapításáról szóló 133/2013. (XII. 29.) VM rendelet.

 A módosításokat tartalmazó 56/2015. (IX.24.) FM rendelet a Magyar Közlöny 137. számában, a 19831-19837. szakaszokban jelent meg, mely néhány bekezdés kivételével már szeptember 25-én hatályba lépett. Tartalma több ponton érinti a horgászatatot, melyből néhány fontosabb változást vázlatosan emelünk ki a következők szerint: 

Korábban a 10. évet betöltött életkortól 15 évet be nem töltött életkorig a horgászjelöltek 1.000 Ft-os vizsgadíjért tehettek horgászvizsát. Ez kiterjesztésre került, így immár a 18. életév betöltéséig szól a horgászvizsga díj kor szerinti kedvezménye.

Csökkenhet a jegykiadók adminisztrációs kötelezettsége, gyorsulhat a 15. életévet be nem töltött horgászok részére az állami jegy kiadása, mivel az állami horgászjegy igénylésekor részükre a módosítás szerint már nem kell nyilatkozatot kitölteni,

Az országhatárral metszett nyilvántartott halgazdálkodási vízterület esetében az adott vízterület vízkezelője által kiadott területi jegynek a rendelet c)-h) pontja szerinti tartalmát szomszédos ország hivatalos nyelvén is elérhetővé kell tenni elektronikus vagy nyomtatott formában,

A horgászat, vagy halászat során, legkésőbb a kifogott hal tömegének feljegyzésekor a fogási napló fogásösszesítő táblázatában fel kell tüntetni a halgazdálkodási vízterület megnevezését, víztér kódját, valamint a fogás dátumát. Darabszám-korlátozás alá eső hal kifogása esetén a fogási időpontja (óra, perc) is beírandó.

Ez idáig az érintett vízkezelők a helyi horgászrendje szabályozta, most rendeletbe került a következő szabály: „nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen egy személy egy időben horgászati és rekreációs halászati tevékenységet nem végezhet”

Fontos, fokozott odafigyelést igénylő új szabályozás, amely eddig szintén csak a MOHOSZ Országos Horgászrendjében és a helyi horgászrendekben szerepelt: „halfogásra alkalmas horgászkészség halfogási célú használata során annak folyamatos felügyeletét úgy kell biztosítani, hogy a horgász az aktív halfogáshoz szükséges beavatkozásokat az adott módszerhez igazodó időn belül végrehajthassa. E kötelezettség nem vonatkozik azokra az esetekre, amely alatt a horgász másik, jogszerűen használt készségével halat fáraszt, vagy annak végszerelékét vízbe juttatja, vagy jogszerűen használt csalihalfogó emelőhálót kezel.”

„ha a horgász a horgászhelyét tartósan elhagyja, a horgászkészséget halfogásra alkalmatlan állapotba kell hozni és a végszereléket ki kell venni a vízből.”

Összehangoltabb helyi horgászrendeket és halgazdálkoodást ír elő az érintett vízkezelőknek a rendelet szövege a következőkkel: A „Felszíni vízi összeköttetésű és a halak számára átjárható kapcsolódású nyilvántartott halgazdálkodási vízterületek esetén a halgazdálkodási terv kidolgozása során az érintett halgazdálkodásra jogosultak kötelesek egymással együttműködni a hasznosítási, valamint az őshonos halállományok védelmi és fejlesztési célkitűzéseinek összehangolása érdekében. Az együttműködés részletes tartalmát megállapodásban kell rögzíteni, amelyet a halgazdálkodási hatóságnak meg kell küldeni.

„Országhatárral metszett nyilvántartott halgazdálkodási vízterület esetén a halgazdálkodásra jogosult az (1) bekezdés szerinti, más országbeli halgazdálkodásra jogosulttal való együttműködés lehetőségét keresni köteles. Ha együttműködés jön létre, ennek eredményéről a halgazdálkodási hatóságot tájékoztatni kell.”

Az ingadozó, gyenge vízminőségű horgászvizek kezelőit érintheti a rendelet 8. szakaszának (2) bekezdése, mely szerint a hal-és más hasznos víziállatok tömeges pusztulása mértékének meghatározása csökkentésre került, így a korábbi 100 kg/ha helyett már 50 kg/ha- os pusztulást is tömegesnek kell tekinteni.

A horgásznyelv szerint "intenzív" pontyos vizek kezelői számára előny, hogy a pontyra vonatkozó fajlagos tilalmi idő alóli 5 éves felmentés esetében a halgazdálkodási tervben foglalt rendszeres telepítés mértéke 200 kg/ha/év-ről 100 kg/ha/évre lett csökkentve, tehát ilyen esetekben a felmentés kérésekor adott nyilvántartott halgazdálkodási vízterület halgazdálkodási tervében szerepelnie kell legalább 100 kg/ha/év ponty telepítésnek.

Szabályozásra került, hogy a nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületen az idegenhonos halfajok kifogását is be kell jegyezni a fogási naplóba.

Bővült a gyermekek, illetve értelmi fogyatékos személyek (Hhvtv. 40 §. (3) és (5) bekezdés) által egy időben használható  eszközök tára, mivel  a díjmentes állami horgászjegy birtokában egy darab, egy – legfeljebb háromágú – horoggal felszerelt horgászkészsége mellett egyidejűleg 1 db 1 m2-nél nem nagyobb csalihalfogó emelőhálót is használhatnak.

Módosult az idegenhonos csalihallal való csalizás kérdésköre: „Idegenhonos élő csalihallal csalizni kizárólag azon a halgazdálkodási vízterületen szabad, ahol az idegenhonos hal kifogásra került.” (Korábban: "Idegenhonos hallal csalizni kizárólag azon a halgazdálkodási vízterületen szabad, ahol a nem őshonos hal kifogásra került.")

Feltehetően a gyakorlati tapasztalatokra alapozottan pontosításra került a fogási napló kitöltésére vonatkozó szabály a következők szerint: „A horgászat vagy a halászat megkezdésekor a horgász vagy a halász tollal, kitörölhetetlen módon köteles megjelölni a fogási naplóban szereplő éves naptárban a horgászati vagy a halászati tevékenység megkezdésének napját.”

„Az engedélyes a kifogott és megtartani kívánt, darabszám-korlátozás alá eső halat horgászat esetén a horogtól való megszabadítás után, illetve rekreációs célú halászat esetén a halászeszközből történő kivétel után azonnal köteles a fogási naplóba tollal, kitörölhetetlen módon bejegyezni.

Az összeállítás nem mindenre kiterjedően, vázlatosan készült !

Cikk: KHESZ