TÉLI ÜNNEPEK

katt a képre

Hírek

OEHB Tiszakécske középdöntő 4.forduló

Elérkezett a sokak számára sors döntő negyedik, egyben utolsó forduló. A mai teljesítményektől függ, hogy egyesek bejutnak e a döntőbe.

Asorsolásnál már érezhető volt a feszültség. Nem volt mindegy, hogy ki hova ül le szektoron belül sem.. A már ismert " halas helyek kihúzása nagy örömmel töltötte el a versenyzőket.

De a sors, ill. az időjárás közbeszólt a verseny kimenetelébe.Megfordúlt a szélirány. Az a hely , ami három fordulón keresztül nagyon sok halat adott, azok ma csak az utolsó szektorhelyezések megszerzésére voltak elegendőek. Senki nem gondolta, hogy a szélirány ennyire megváltoztatja a fogási esélyeket.

Hajdú Tamás ma a "C" szektor 8-as helyén horgászott, ami nem bizonyult a szerencsésnek, annál is inkább,  mert nagyon erős ellenfelekkel kellett megkűzdenie.

Az alapozó etetés után a versenyt rakós bottal kezdte, de beélesítve várakoztak a match botok is. Kevés kapás, kevés hal. Ez jellemezte a mai horgászatot. Igaz, néhányszor megtépte olyan hal, ami vitt minden szereléket, még csak esélyt sem adva a méltó kűzdelemhez. Ennek ellenére sikerült egy szektor 7-est horgásznia, de tudtuk, hogy ez nem lesz elegendő a továbbjutáshoz.

A többi szektorban is nagy csáta folyt. A "D" -ben, ahol minden feddigi fordulóban a legtöbb halat fogták, a szélirány megváltozása miatt a szélső 12-es hely most halas helyett, haltalanná változott. Viszont a "D" 1-es helyen horgászó Molnár László, - aki reggel még abban a tudatban ült le versenyezni, hogy Ő már kiesett, - folyamatosan fogdosta a darabosabbnál, darabosabb halakat.

A verseny végén közel húsz kilogrammos fogásával megnyerte szektorát, és a össz fogott súllyal bejutott 23. helyen a döntőbe. Mellette Kovács Dániel egy kilogrammal maradt le, igy szektor 2-vel végzett. Nagy csata volt.

14:00 órakor véget ért a 4.forduló, egyben az OEHB középdöntő Tiszakécskén.Kezdődött a mérlegelés. Volt örömújongás és volt dühkitörés, de mindez a sportszerűség keretein belül.

Ebéd közben megszületett a végeredmény, amit Szénási Béla a MOHOSZ versenybizottságának tagja, a verseny lebonyolítója ismertetett.

Huszonnégy versenyző jutott be a Szegeden megrendezendő döntőbe., az elért ponszámok és a kifogott összsúly alpján. A középdöntő abszolut győztese Magyar Gábor lett, 7 helyezési ponttal, 36680 gramm fogott súllyal.

Második Újszászi Richard 11 helyezési ponttal és 20170 gramm fogott súllyal.

Harmadik helyen végzett Kovács Dániel 15 helyezési ponttal és 27470 gramm fogott súllyal.

Gratulálok a nyerteseknek ill. az összes versenyzőnek, akik a döntőbe jutottak, de elismerés jár azoknak is akik nem mehetnek Szolnokra, viszont becsülettel végig kűzdötték ezt a négy nem mindennapinak mondható fordulót.

Nagyon sajnálom, hogy a tiszakécskei pálya, ami szinte kiismerhetetlen és nagyon szeszélyes, olyan rangos fejeket követelt, akiknek szerintem a döntőbe lenne a helyük. Ez az Én véleményem, mások viszont azt mondják, hogy ez a horgászat, ez a versenysport. Egyszer fent, egyszer lent. Ez is igaz!